NA STRONIE
TEATRU TAŃCA V6

Teatr V6 to zespół wszechstronnych tancerzy, akrobatów, wokalistów
oraz doświadczonych twórców wywodzących się z różnych dziedzin sztuki.

Tym co wyróżnia V6 jest niezwykła pomysłowość i nowoczesność spektakli i ich unikalny charakter wzorowany na cirque noveau.

To jedyna taka rozrywka w Łodzi.
W teatrze odbywają się również występy innych teatrów, kabaretów
i różnych grup artystycznych z całej Polski.

Jednym z naszych głównych celów
i marzeń jest wniesienie jak największego dorobku w życie kulturalne Łodzi.

Najważniejsze są dla nas pasja i zaangażowanie, którymi zdobywamy serca naszych widzów. Dążymy do tego by „V6” było pierwszym skojarzeniem na słowa Teatr Łódź.

OPIEKA   MEDIALNA
Slideshow Image 8 Slideshow Image 11 Slideshow Image 15 Halo Łódź Halo Łódź Default TVP TVP Default Obiektywna Łódź Obiektywna Łódź Default
PARTNERZY
Slideshow Image 10 Slideshow Image 12 Slideshow Image 16 Slideshow Image 17 Slideshow Image 18 ms reklama-poligrafia ms reklama-poligrafia Default bauty bauty Default Zespół Szkó Rzemiosła w Łodzi Zespół Szkó Rzemiosła w Łodzi Default Kreatywna Łódź Kreatywna Łódź Default kultura online kultura online Default

ZESPÓŁ

 

Tomasz Filipiak – reżyser światła, inscenizator, muzyk i kierownik produkcji. Założyciel i dyrektor prywatnego Teatru V6 w Łodzi, gdzie od kilku lat realizuje swoje autorskie projekty sceniczne (m.in. spektakle "Aquarius", "Zatrudnie milionera", "Bal Wampirów", "Imibala").
Jako reżyser światła współpracuje z wieloma teatrami w Polsce, m.in. Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu ("Jerry Springer The Opera" reż. J. Klata, "Tempus Fantasy" reż. J. Gębura, "Trzech Muszkieterów" reż. K. Imiela), Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie ("Les Miserables" reż. W. Kępczyński), Teatrem Rampa w Warszawie ("Rent" reż. J. Szydlowski, "Rapsodia z Demonem" reż. M. Driesse, "Jesus Christ Superstar - musical" reż. S. Bello, J. Wocial, liczne koncerty musicalowe), Teatrem Muzycznym w Łodzi ("Jesus Christ Superstar" reż. Z. Macias, "Wielka Książna Gerolstein" reż. P. Bikont) oraz Teatrem Muzycznym w Poznaniu ("Opowieści zimowe" reż. J. Kurciński).

W 2011 r. współtworzył widowisko plenerowe "One Year to Go" promujące Euro 2012 we Wrocławiu. W 2015 r. razem z artystami Teatru V6 stworzył spektakl "Imaginarium", który otwierał Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival 2015 w Łodzi
Od 2016 r. współpracuje ze Zbigniewem Preisnerem (m. in. koncerty "Stare i nowe kolędy", "Decalogue in music" podczas Klara Festival w Brukseli).
Projektuje, reżyseruje i realizuje światło dużych widowisk i festiwali w Polsce i za granicą (Pierwsze Otwarcie dachu Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, "Koncerty Noworoczne" w Poznaniu i w Warszawie - Sollus Entertainment, Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wroclawiu - "Bal, czyli wieczór zapoznawczy. Gra zespół Variete" reż. J. Gębura, "Budorigum" reż. C. Studniak).

TOMASZ FILIPIAK

Anna Krawczyk - Filipiak - absolwentka ASP w Łodzi. Autorka kilkunastu autorskich kolekcji ubioru z pogranicza kostiumu scenicznego, za które była wielokrotnie nagradzana w konkursach dla projektantów. Od 2003 r. główny kostiumograf Formacji Tanecznej V6, a od 2008 r. Teatru V6 w Łodzi. Zaprojektowała i wykonała kostiumy, stylizacje oraz projekty charakteryzacji do autorskich spektakli Teatru V6: taneczno - akrobatycznego "The best of Aquarius" (reż. T. Filipiak, 2008 r.), monodramu musicalowego "Zatrudnię milionera" (reż. M. Ślosarski, 2009 r.), koncertu musicalowego "Your song" (reż. J. Wocial, 2012 r.), musicalu "Sweet Chic Club" (reż. T. Filipiak, 2013 r.), spektaklu taneczno-akrobatycznego "Bal wampirów" (reż. T. Filipiak, 2014 r.), spektaklu taneczno - akrobatycznego „Imibala” (reż. T. Filipiak, 2014 r.). Autorka projektów kostiumów do baletu współczesnego "Lamaila" (libretto M. Pawłowski, 2013 r.) oraz stylizacji i kostiumów do "Porucznika z Inishmore" w reż. Przemka Śmigiela (Klub Cogitatur w Katowicach, 2011 r.).

ANNA KRAWCZYK fot. E. Zaremba

Ilona Gumowska - tancerka, choreograf, pedagog tańca. Przez osiem lat uprawiała gimnastykę artystyczną, a od piętnastego roku życia zajmuje się tańcem. Szkoliła się w zakresie tańca współczesnego, jazzowego, klasycznego, Kontakt Improwizacji, form ulicznych, a także akrobatyki. Jest absolwentką Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, ukończyła kierunek Choreografia i Techniki Tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz kurs „Profesjonalny tancerz tańca współczesnego” organizowany przez Akademię Sztuki Tańca w Łodzi. Jest również instruktorką Pilates Specjalizacji Core.
Doświadczenie sceniczne zdobyła biorąc udział w różnych produkcjach i projektach taneczno - choreograficznych, w tym: spektakl „Tempus Fantasy” Jacka Gębury w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, produkcja Teatru Dada von Bzdülöw „Enclave 4/7” w reżyserii Roberto Olivana, widowisko taneczne „Harnasie” Kai Kołodziejczyk, prawykonanie utworu „Exkurs” Szymona Brzóski wykonanym przez Baltic Neopolis Orchestra
w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, spektakl „Spokojnie... inni mają gorzej” grupy KIJO oraz „Chopin must die” w reżyserii Marcina Wrony. Jest tancerką i choreografem w Teatrze V6. Była m.in. współchoreografem i drugim reżyserem widowiska „Imaginarium” stworzonego przez Teatr V6 w ramach Light Move Festival 2015 w Łodzi. Wzięła udział w kreacji Deltebre Dansa 2015 w reżyserii Roberto Magro w Hiszpanii, rezydencji Abhilasha Ningappa w ramach Festiwalu Movement & Performance na Ibizie oraz w międzynarodowym projekcie artystycznym „Ciało w mieście” organizowanym przez paryski zespół Héliotropion Company. Obecnie jest wykładowcą na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Uczy tańca współczesnego w Niepublicznej Szkole Baletowej i Szkole Tańca reAKTYWACJA.

ILONA GUMOWSKA fot. K. Taukert Studio Navigo

Natalia Kielan - absolwentka Państwowego Ogniska Baletowego w Szczecinie oraz studiów o kierunku artystycznym Taniec na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Z Teatrem V6 związana od 2012 roku, zarówno jako tancerka, jak i choreograf. Stworzyła choreografie do spektakli "Bal Wampirów", "Imibala", "Bal Wampirów – Wieczność", "Ach ten Nowy Jork!", "Północ w Paryżu" i "Ciao Italia". Od kilku lat występuje na scenie Teatru Rampa w Warszawie w spektaklach "Rapsodia z demonem", "Jesus Christ Superstar", "Kobiety na skraju załamania nerwowego" oraz "Twist&Shout". Tancerka koncertu musicalowego "Broadway Exclusive", a także koncertu "Gintrowski – A jednak coś po nas zostanie..." Autorka choreografii i ruchu scenicznego do rock-opery "Jesus Christ Superstar" w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Od 2019 roku związana również z warszawskim teatrem Potem-o-tem, gdzie stworzyła choreografie do spektakli "20 Lexusów na czwartek" i "#Na_Dorosłego".

Natalia Kielan fot. M. Marciniak

Emilia Biskupik - tancerka, akrobatka; uwielbia wszechstronność, dlatego nie przestaje się rozwijać. Fascynuje ją ludzkie ciało, jego możliwości i granice, a raczej ich nieustanne przekraczanie. Intensywne treningi tańca rozpoczęła w wieku 13 lat w formacjach młodzieżowych. Początkowo zdobywała doświadczenie z zakresu tańca współczesnego, modern jazzu oraz podstaw klasyki. Obecnie współpracuje z Teatrem V6, gdzie rozwija się w dziedzinie akrobatyki powietrznej oraz występuje w różnorodnych spektaklach tanecznych. Od 2013 roku działa też z łódzką Grupą KIJO, gdzie zajmuje się improwizacją, kontakt improwizacją, teatrem fizycznym, współorganizuje FRU Festiwal – Polski Festiwal Kontakt Improwizacji, występuje m.in. w spektaklach: „Spokojnie… inni mają gorzej”, „Projekt KISZ”, „Dyptyk na trzy duety” (zrealizowane w ramach akcji Dotknij Teatru). Posiada kwalifikacje z zakresu medycyny ratunkowej, w której również czynnie uczestniczy. 
„Dlaczego robię, to co robię? – bo to czysta pasja, a z pasją trudno dyskutować…”.

EMILIA BISKUPIK fot. M. Marciniak

Adam Kuza - tancerz, choreograf, instruktor tańca. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi kierunek: Choreografia i Techniki Tańca oraz Uniwersytetu Łódzkiego, kierunek: Produkcja Teatralna. Interesują go różne techniki tańca, najlepiej jednak odnajduje się w tańcu współczesnym, jazzie oraz improwizacji. Jest tancerzem Grupy KIJO, z którą wystąpił w spektaklach "Mioklonis", "KISZ", "Spokojnie... inni mają gorzej". Na co dzień pracuje w szkole tańca Project Salsa oraz w Stowarzyszeniu Rodziców i Opiekunów Osób z Zespołem Downa. Zrealizował również projekty z Kayą Kołodziejczyk, spektakle "Harnasie" i "Chopin musi umrzeć" oraz ze Stowarzyszeniem B'Art - spektakl " JEGO" w choreografii Pawła Michno i Doroty Dmochowskiej. Z Teatrem V6 współpracuje od kilku lat. Zatańczył w spektaklach "The best of Aquarius", "Bal Wampirów" oraz "Imibala".

Adam Kuza fot. B. Kalwiński

 

Katarzyna Regulska - przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 11 lat w zespole tanecznym Abstrakt w Sochaczewie pod opieką Celiny Osieckiej oraz Moniki Osieckiej - Jaworskiej. Reprezentowała kraj na mistrzostwach świata i Europy w kategorii disco dance, show dance, modern jazz w federacji IDO i IFMD (Dania, Węgry, Czechy, Słowacja). Po zakończeniu kariery w tańcu sportowym rozpoczęła przygodę z Teatrem Tańca Adsum w Sochaczewie realizując spektakle: "Ciuciubabka", "Marionetki", "7". Wystąpiła jako tancerka i epizodystka w klipach muzycznych: Ted Nemeth "Odbijaj się", NoPack "Bańki mydlane", Maria Sadowska "Jazz na ulicach". Performansy: "ArchiKijo" (wraz z grupą Kijo) w ramach SCENY TAŃCA STUDIO w Warszawie, "InterAkcje2" oraz "Do ludzi" w choreografii Anny Wytych - Wierzgacz, "Badź czujny" w ramach Festiwalu Kultury Niezależnej URBAN TRIBES, "Gry w koniec świata" w ramach Dotknij Teatru 2016 (Grupa Kijo). Obecnie studiuje choreografię i techniki tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz międzynarodowe studia kulturowe na Uniwersytecie Łódzkim. Współpracuje z Teatrem V6 od 2015 roku. Zagrała w spektaklach: "Bal Wampirów", "Bal Wampirów - parodia", "Ostatni płatek śniegu", "Ach ten Nowy Jork".

Katarzyna Regulska